Zmarł prof. dr hab. Jan Tropiło

Prof. dr hab. Jan Tropiło

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 18 czerwca 2021 r. zmarł ŚP. Prof. dr hab. Jan Tropiło
Nauczyciel akademicki Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Profesor w Katedrze Higieny Żywności i Ochrony Zdrowia Publicznego. Prof. Tropiło był założycielem i kierownikiem Ośrodka Historii Weterynarii i Deontologii. Był także wieloletnim przewodniczącym Sekcji Historii Medycyny Weterynaryjnej PTNW.


Specjalista w zakresie bezpieczeństwa żywności pochodzenia zwierzęcego. Członek wielu towarzystw naukowych, Członek Honorowy Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych, współtwórca Muzeum Weterynarii w Ciechanowcu. Autor licznych publikacji naukowych, podręczników i skryptów dotyczących higieny żywności, chorób zwierząt łownych i historii weterynarii.


Odznaczony: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, Medalem honorowym Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej „Bene de Veterinaria Meritus”
Zasłużony pedagog, promotor i wychowawca wielu pokoleń młodzieży akademickiej.
Żegnamy człowieka wielkiej dobroci, powszechnie cenionego i szanowanego,
wspaniałego Kolegę i nauczyciela.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 25 czerwca 2021r. o godz. 10.30 w Kościele Św. Anny w Wilanowie po czym nastąpi odprowadzenie zwłok do grobu rodzinnego na Cmentarzu Wilanowskim (ul. Wiertnicza)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.